Litotryptor Modulith SL20 firmy Storz Medical AG
- wysoki poziom dezintegracji kamieni dzięki nowoczesnemu generatorowi fali uderzeniowej o parabolicznym (stożkowym) kształcie
- regulacja mocy pozwala na zabieg bez anestezjologa, a także na skruszenie kamieni niezależnie od twardości i lokalizacji

ESWL jest nowoczesną metodą leczenia kamicy dającą szansę uniknięcia operacji
Kamienie kruszone są falami ultradźwiękowymi. Zainstalowany w naszym Ośrodku aparat Modulith SL 20 firmy Storz Medical AG jest nowoczesnym litotryptorem trzeciej generacji. W odróżnieniu od aparatów poprzedniej generacji ze źródłem iskrowym jest on aparatem o źródle elektromagnetycznym i ma tę zaletę, że jest precyzyjniejszy, skuteczniejszy i bezpieczniejszy od aparatów ze źródłem iskrowym. Szwajcarska precyzja oraz bogate doświadczenia Ośrodka (ponad 10 lat i 14.000 leczonych pacjentów) dają gwarancje zabiegu medycznego na najwyższym poziomie światowym.
W zależności od wielkości i twardości kamienia oraz innych czynników indywidualnych wymagany jest jeden zabieg (rzadko więcej).
Statystyczna skuteczność zabiegów wykonywanych w naszym Ośrodku jest taka jak w ośrodkach zachodnioeuropejskich i wynosi:
ˇ dla kamieni nerkowych: po pierwszym zabiegu 82%, po dwóch zabiegach 94%
ˇ dla kamieni moczowodowych: po pierwszym zabiegu 74%, po dwóch zabiegach 86%


yasmin http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/yasmin.html
Tabletki bez recepty!
http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/yasmin.html


 

 

 

 

 

 

Aktualne ceny zabiegów:
zabieg podstawowy 900 zł
dodatkowy I 550 zł dodatkowy II 300 zł

Dla ubezpieczonych, w przypadku skierowania od lekarza mającego kontrakt z NFZ, Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszt zabiegu.

Na 2003 r. mamy zawarty kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, Dolnośląski Oddział Wojewódzki we Wrocławiu.
Możliwe jest również wykonanie zabiegu nieodpłatnie u pacjentów z innych oddziałów wojewódzkich NFZ bez potrzeby uzyskiwania promesy.
Z uwagi jednak na wprowadzenie od początku br. limitów na zabiegi, zwłaszcza w przypadku kamieni nerkowych należy się liczyć z możliwością dłuższego niż zazwyczaj oczekiwania (do 4 tygodni od daty rejestracji). Niezależnie od tego przypadki naprawdę pilne załatwiane są na cito poza kolejnością.


proszki antykoncepcyjne proszki antykoncepcyjne bez recepty
Sprawdź, tylko u nas!
http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/tabletki-antykoncepcyjne.html


 

 

 

 


INFORMACJA POZABIEGOWA

Wskazówki dla chorych
po kruszeniu złogów metodą ESWL

1) Chorzy po zabiegu otrzymują recepty na leki (sposób przyjmowania jest zapisany w Karcie Informacyjnej).
2) Wydalaniu piasku z nerki mogą towarzyszyć bóle kolkowe (nawet z nudnościami i wymiotami), najbardziej dokuczliwe w ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu. Chory otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe, a w razie ich nieskuteczności winien zgłosić się do Pomocy Doraźnej lub szpitala pełniącego dyżur.
3) Krwiomocz występujący w dniu zabiegu jest zjawiskiem częstym i powinien ustąpić po kilkakrotnym oddaniu moczu.
4) Warunkiem wydalenia fragmentów jest utrzymanie wysokiej diurezy tzn. wydalenie ponad 2,5 l moczu na dobę. Wymaga to picia odpowiednio dużej ilości płynów (wody przegotowanej, słabej herbaty, lekkiego naparu z ziół moczopędnych, wody mineralnej "Jan" lub "Dąbrówka"). Wskazane jest kontrolowanie ilości dobowej moczu poprzez jego zbiórkę. Warto też oglądać mocz lub oddawać go przez gęste sito (gazę), obserwując ilość wydalanego piasku.
UWAGA: Chorzy z nadciśnieniem, niewydolnością krążenia, chorobą wieńcową powinni zachować ostrożność przy przyjmowaniu dużej ilości płynów. Należy często kontrolować ciśnienie krwi i w razie jego wzrostu konsultować z lekarzem.
5) Może wystąpić podwyższona temperatura ciała. Jeżeli temperatura wzrasta powyżej 38°C lub pojawią się dreszcze - wymaga to natychmiastowej konsultacji urologa.
6) Ważne jest przestrzeganie zaleceń zawartych w Karcie Informacyjnej oraz wykonywanie ćwiczeń usprawniających eliminację piasku takich jak:
ˇ leżenie na lewym lub prawym boku (w zależności od lokalizacji złogu)
ˇ schylanie się, głębokie skłony
ˇ leżenie z biodrami uniesionymi wyżej (zwisy głową w dół)
ˇ pływanie, chodzenie po schodach, podskoki
Ćwiczenia te należy łączyć z oklepywaniem lub masażem wibracyjnym.
7) W wyznaczonym czasie należy wykonać kontrolne badanie USG mające na celu ocenę odpływu moczu z nerki oraz kontrolne zdjęcie RTG dla oceny skuteczności wydalenia kruszonego kamienia karta kontrolna


Qlaira Qlaira bez recepty
Tabletki bez recepty
http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/qlaira.html